Chrzest w Wodzie przez Zanurzenie

Chrzest w Wodzie przez Zanurzenie

Samo słowo chrzest jest polskim wyrazem greckiego słowa oznaczającego zanurzenie, pogrążenie. W ewangelii znajdujemy chrzest Jana. Chrzcił on ludzi w wodzie, którzy wyznawali swoje grzechy i chcieli zmiany swojego życia. Jezus ze swoimi uczniami także chrzcili ludzi w wodzie przez zanurzenie, w rzece gdzie było dużo wody. Jezus nakazał czynić z ludzi Jego uczniów, chrzcząc ich i nauczając tego, co sam ich nauczył.

Szczegóły strony chrzestwwodzie.pl:

Podlinkuj stronę chrzestwwodzie.pl:

Chrzest w Wodzie przez Zanurzenie

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Parafia Wniebowzięcia NMP w Zachowicach »

  Oficjalna strona Parafii Rzymskokatolickiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zachowicach, ul. Słoneczna 6, 55-080 Kąty Wrocławskie, tel.:071/ 316 87 72. Archidiecezja Wrocławska. Dekanat Sobótka. Parafię tworzą następujące miejscowości: Czerńczyce, Kamionna, Mirosławice, Siedlakowice i Zachowice. Na stronie zawsze aktualne ogłoszenia parafialne, dzieje samej parafii i kościoła WNMP, podstawowe informacje o parafii, dogmat WNMP, sakramenty św., informacje o nabożeństwach, galeria zdjęć, dane teleadresowe.

  Data dodania: 01 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Parafia Fara w Strzyżowie »

  Decydujący wpływ na rozwój życia parafialnego Strzyżowa miało jego położenie na pograniczu rdzennego państwa polskiego i Rusi. Książę halicki Daniel i Bolesław Wstydliwy w XII w. w Tarnowie ustalili granicę Polski i Rusi na linii rzeki Wisłok, według której: Czudec i Strzyżów miał należeć do Polski, a Rzeszów do Rusi.

  Data dodania: 10 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Portal katolicki »

  Deon.pl - to portal katolicki dla ludzi myślących i poszukujących. Bóg, religia i kościół to nie jedyne tematy, które podejmowane są na łamach serwisu. Deon.pl jest z jednej strony rzetelnym portalem informacyjnym prezentującym bieżące wiadomości z Polski. Z drugiej zaś strony jest serwisem społecznościowym łączącym ludzi dla których wiara, duchowość i życie wewnętrzne nie są bez znaczenia. Deon.pl wiele uwagi poświęca życiu rodzinnemu - ojcostwo, eros, małżeństwo - codzienności każdego człowieka i tematowi psychologia. W serwisie podejmowane są trudne tematy takie jakie walka z depresją, wychowanie dziecka czy religie świata. Użytkownicy mogą tu znaleźć również zupełnie nie związane z życiem duchowym porady zdrowotne czy kalendarz imieniny. Dla członków kościoła i nie tylko przygotowane zostały działy katecheza, zawierający rekolekcje na Wielki Post i informacje o osobie Jana Pawła II oraz parafie publikujący bazę kościołów i godziny mszy świętych w całej Polsce.

  Data dodania: 03 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dewocjonalia »

  Decorare.pl to strona firmowa, najlepszej na rynku częstochowskim hurtowni dewocjonaliów. Wchodząc na tę witrynę, możesz zaznajomić się z pełną gamą produktów sklepu, zdobyć wszelkie informacje kontaktowe. Oglądając nasze wyroby, sam zauważysz, że nasz sprzęt liturgiczny ma bardzo wysoką jakość, zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak również materiałów wykonania. Chociaż nietrudno w tym mieście o sklepy z dewocjonaljami, prawidłowy wybór moze być jedynie jeden! Decorare.pl

  Data dodania: 19 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • ZZW Słowiańska Wiara »

  Żyjemy obecnie w czasach szybkich zmian, ciągłej rozbudowy a także wszechogarniającego nas postępu technologicznego. Większość ludzi żyje w oderwaniu od swoich korzeni i otaczającej nas przyrody. My jednak jesteśmy żywym dowodem na to, że mimo różnych przeciwności prastara obrzędowość przetrwała, na nas spoczywa odpowiedzialność kultywowania starych rodzimych obrzędów. ZZW Słowiańska Wiara - portal wiedzy i informacji o rodzimej tradycji.

  Data dodania: 07 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ewangelista »

  Jest to jeden z najstarszych chrześcijańskich portali w internecie. Celem witryny jest przedstawienie podstaw wiary chrześcijańskiej i najważniejszych zagadnień z zakresu trudnych zagadnień biblijnych. Administracja serwisu związana jest z kościołem chrześcijan baptystów, którzy są największym wyznaniem USA.

  Data dodania: 13 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Cudowny Medalik - pomysł na prezent w dobrej cenie »

  Poprzez tę stronę chcemy podsunąć pomysł na prezent, jakim może być cudowny medalik z nowenną do NMP. Prezentowany Medalik przyczynił się do wielu nawróceń, ozdrowień i łask bożych. Nasz produkt jest dziś noszony przez miliony ludzi na świecie. Zdobył sympatię w wielu krajach, będąc promowanym także przez osoby, które kiedyś porzuciły wiarę i po jakimś czasie na nowo włączyły się we wspólnotę chrześcijańską. Na całym świecie ceniony jest on jako Medalik, który przyczynił się do wielu nawróceń oraz stanowi dowód szczególnej opieki Maryi. W dodatku jest niewątpliwie tani - kosztuje jedynie 12 zł. Do każdego zamówienia gratis dołączamy książkę, zawierającą historię medalika i nowennę do NMP. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.

  Data dodania: 03 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Dewocjonalia sklep internetowy »

  Dewocjonalia Veritas to renomowanej jakości obrazy, szaty liturgiczne, jak też wiele pozostałych religijnych przedmiotów. Przedsiębiorstwo na swojej oficjalnej stronie internetowej prezentuje wiele zróżnicowanych przedmiotów, które dla łatwiejszego ich odszukiwania pogrupowane zostały w odpowiednie zakładki. Odwiedzający mogą więc składać zamówienia chociażby na obrazy ze świętym Janem Pawłem II, czy też mogą przejrzeć szeroką ofertę pamiątek z okazji pierwszej komunii. W asortymencie mieści się nawet ziemia święta. Dodatkowo interesanci składając zamówienia chociażby na łyżeczki, mogą też zamówić indywidualny grawer za dodatkową opłatą.

  Data dodania: 29 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • Dewocjonalia, katolicki sklep internetowy - arssacro.pl »

  W naszym sklepie prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową. Oferujemy Państwu artykuły religijne na wszelkie okazje. Pamiętamy o Świętach. Mamy też coś dla kierowców. W sprzedaży świece i gromnice, okapniki i profitki, karnety na każda okazję. Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą i zakupów w naszym sklepie.

  Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Centrummedjugorje.pl »

  Jesteś osobą, która przestrzega dziesięciu przykazań? Każdego dnia umacniasz swoją wiarę i chciałbyś na własne oczy przekonać się czym jest objawienie Maryjne? Serdecznie zapraszamy Cię do naszego centrum. U nas dowiesz się jak zorganizować pielgrzymkę i jak brzmi najnowsze orędzie Matki Boskiej. Zapraszamy do centrummedjugorje.

  Data dodania: 20 03 2017 · szczegóły wpisu »